Genç neslin genç gazetesi

Nihayet uzun bir sürecin ve harcanan yoğun emeklerin ardından ilk sayımızla karşınızdayız. Bu hazırlık sürecinde bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza Milliyet Australia adına buradan teşekkür etmek istiyorum.Bu projeye başlarken, ülkemiz Avustralya’nın ortak değerlerine saygılı, tüm siyasi anlayış ve fikirlere eşit mesafede, herkesi kucaklayan ve her kesime sayfalarında yer vermeyi amaçlayan bir yayın anlayışı hedefledik. Öte yandan sadece yayın politikası olarak değil; görsellik, geniş dağıtım ağı, okuyucuların kolay ulaşabilmesi, baskı kalitesi ve adedi konularında da kendimize bazı hedefler koyduk. Bu hedeflerle, Avustralya’da yaşayan Türk toplumumun beklediği ve özlemini duyduğu bir gazeteyi sizlere sunacağız.
Yayın hayatımız sırasında imkanlarımızın elverdiği ölçüde Türk toplumunu ilgilendiren her türlü etkinlikte sizlerin yanında olmaya çalışacağız. Avustralya, yüz ölçümü bakımından çok büyük bir ülke. Buna ek olarak, Avustralya’da yaşayan Türk toplumu, özellikle Sydney, Brisbane ve Melbourne şehirlerinde oldukça geniş bölgelere dağılmış durumda. Tüm bu etkenler Avustralya’da yayın yapan Türk gazetelerinin her etkinliğe yeterince zaman ayır(a)mamasına neden oluyor. Geniş kadromuz ile bu problemin üstesinden gelmeyi amaçlıyor ve haber değeri taşıyan her etkinliği, haber değeri ölçüsünde sayfalarımıza taşımak istiyoruz.
Milliyet Australia olarak Avustralya’daki Türk gazeteleri içinde bir ilke imza atarak, her hafta iki farklı gazete ile karşınızda olacağız. Milliyet Australia’da gündem, siyaset, toplum haberleri, ekonomi ve spor konularını okurken; Milliyet Magazin ekimizde ise magazin, güzellik, sağlık, aile, sanat, bulmaca, teknoloji gibi hayatımıza renk katan konuları takip etme fırsatını yakalayacaksınız.
İsterseniz dünyanın en görsel gazetesini tasarlayın, isterseniz en ilgi çekici haberlere gazetenizde yer verin, okuyucu ile buluşamadıktan sonra bunların hiçbir önemi kalmaz. Bu nedenle 14.000 baskı adedi ile Sydney’den Perth’e, Melbourne’den Canberra’ya, Brisbane’dan Wollongong’a kadar Türk toplumunun bulunduğu her bölgeye gazetemizi götürmeye ve Avustralya’daki tüm Türk toplumuna ulaşmaya çalışacağız.
Gazetecilik bir ekip ve gönül işidir. Alanında uzman kadromuz, fikirlere açık, demokratik ve çoğulcu yönetim anlayışımızla da Avustralya Türk gazeteciliğine önemli katkılarda bulunacağımıza inanıyoruz.
Bildiğiniz gibi bir gazeteyi diğer gazetelerden farklı kılan konuların en başında köşe yazarları gelmektedir. Bundan böyle Türk medyasının en önemli, en popüler köşe yazarlarından bir çoğunu gazetemizde okuma fırsatı bulacaksınız. Milliyet’ten Can Dündar ve Nuray Mert, Radikal’den Cüneyt Özdemir, Sabah’tan Hıncal Uluç, Yeni Şafak’tan İbrahim Karagül, Zaman’dan Hüseyin Gülerce ve Süleyman Ünal her hafta yazılarıyla gazetemize konuk olacaklar. Türk toplumunun çok yakından tanıdığı bu yazarlarımızla görüşerek kendilerine projemizden bahsettik. Yazarlarımızın hepsi, anavatandan ‘20bin’ km ötede yaşan Türk toplumuna ulaşma adına bu projede yer alma nezaketini gösterdiler ve ‘memnuniyetlerini’ dile getirdiler. Bir kez daha kendilerine buradan teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.
Öte yandan Avustralya Türk toplumundan da birçok değerli yazarımız her hafta sizlerle buluşacak. Güncel yaşamda karşılaşılan sorunlar ve çözümleri, gazetemiz kadrosunda yer alan uzman yazarlar tarafından işlenecek. Dr.Altan Çapa, Psikolog Bestegül Tungandame, Avukat Can Karacan, Bilgisayar Güvenliği Uzmanı Erdal Özkaya, İlahiyatçı İsmail Bakkal, Beslenme Uzmanı Nurunnisa Kartal Engin her hafta uzman oldukları konularda sizleri aydınlatacak, sorduğunuz sorulara cevap vermeye çalışacaklar.
Yapım çalışmaları tüm hızı ile sürmekte olan websitemiz ile de gazetemize dünyanın her yerinden ulaşma imkanına sahip olacaksınız.
İlk sayımız hakkında yorum ve görüşlerinizi merakla bekliyor, Kurban Bayramı dolayısıyla da Milliyet Australia adına bayramınızı tebrik ediyorum.
Not: Gazetemiz konuk yazarlarından Hüseyin Gülerce Beyefendi’nin geçirmiş olduğu bir rahatsızlık sonucu evinde istirahat ettiğini öğrendim. Milliyet Australia olarak kendisine acil şifalar diliyoruz.

#Milliyet Australia

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *